Pracovní desky

Pracovní deska do kuchyně

Kuchyňské pracovní desky

Výběr pracovní desky je jedním z důležitých kroků při návrhu kuchyně. Pracovní desky dodáváme v různých tloušťkách, nejčastěji se používá tloušťka 38 mm. Vybírat můžete z různých materiálů, jako jsou:

  • lamino dekory,
  • umělý kámen,
  • přírodní kámen,
  • masivní pracovní desky.
Pracovní desky - lamino

Lamino desky

Nejčastěji používaným materiálem pracovních desek do kuchyně jsou dřevotřískové desky potažené 0,6-0,8 mm tlustým laminátem. Jejich výhodou je cena, barevná stálostvelký výběr dekorů. Nabízíme je v tloušťkách 28, 38 a u některých dekorů i v tloušťce 50 mm.

Pracovní desky - umělý kámen

Pracovní desky z umělého kamene

Desky z umělého kamene lze dodat prakticky v jakékoliv tloušťce a rozměru. Jejich výhodou je nižší cena oproti přírodnímu kameni, prakticky libovolná velikost a možnost dodání dřezu v barvě pracovní desky. Pracovní deska i dřez pak vypadají, jako by byly vytvořeny z jednoho kusu materiálu.

Pracovní desky - přírodní kámen

Desky z přírodního kamene

Tomu, kdo má rád přírodní materiály, ale bojí se odolnosti dřevěné masivní desky, můžeme dodat pracovní desku z přírodního kamene. Je odolná a velice příjemná pro práci v kuchyni. Její nevýhodou je vyšší cena a různá barevnost kamene.

Pracovní desky - masiv

Kuchyňské desky z masivu

Dřevěné masivní pracovní desky se vyrábějí lepením jednotlivých špalíků dřeva. Lepením získává pracovní deska lepší rozměrové vlastnosti, oproti pracovním deskám nelepeným. Je potřeba počítat s tím, že deska z masivu není stálobarevná a časem změní odstín.

Pracovní desky: